вівторок, 3 грудня 2024 р.

Грудень – дванадцятий місяць року в юліанському та григоріанському календарях. Один із семи місяців, що налічують 31 день.

 Грудень дарує мало сонячних днів, частіше стоїть похмура та холодна погода. Тож і звуть у народі цей місяць – похмурий, холодець, ворота зими. У 2024 році зимове сонцестояння відбудеться 21 грудня о 11:19 за  Київом , за яким визначають астрономічний початок зими. Саме в цей день настає найдовша ніч. Але через кілька днів – і світлова година почне додаватися. А ще закінчується рік і попереду новорічно-різдвяні свята. І кожного з нас тішать душу сподівання, що наступний рік буде кращим, щасливішим, яскравішим і багатішим на приємні моменти життя.



пʼятниця, 1 листопада 2024 р.

Листопад – одинадцятий місяць року в юліанському та григоріанському календарях. Один з чотирьох місяців, що налічують 30 днів.

 Листопад – ворота зими. Листопад – найпохмуріший місяць року. Опадів менше, ніж у жовтні, але частіше бувають мряки, затяжні дощі, наприкінці місяця – дощ із снігом. У північній частині України переважно в другій половині місяці утворюється сталий сніговий покров.



понеділок, 2 вересня 2024 р.

Вересень - дев’ятий місяць року в юліанському та григоріанському календарях, один із чотирьох місяців, що налічує 30 днів і є першим місяцем метеорологічної осені в Північній півкулі.

Назва дев'ятого місяця року пов'язана з   вересом  - вічнозеленою рослиною, що широко розповсюджена на Поліссі. Пахучі суцвіття вересу розпускаються в серпні й цвітуть аж до кінця жовтня. Проте найпишніше рожево-бузкові квіти вкривають піщані холми, торф'яники та соснові бори саме у вересні.



понеділок, 5 серпня 2024 р.

Серпень - восьмий місяць року в юліанському та григоріанському календарях

Серпень -  найщедріший з всіх місяців у році, котрий у народі раніше називали “густоїд”, “густар”, “прибериха-припасиха”, а ще  “зорів”. Напевно, за яскраві вечірні і вранішні зорі. В цей час найкраще видно вірний козацький дороговказ – Чумацький Шлях. Парує туман над лісом – пора йти по гриби. На пасіках качали мед. Звідси “серпень-медовик” і народна мудрість: ”Багатий, як серпневий стільник”. 



понеділок, 1 липня 2024 р.

Липень — сьомий місяць року в юліанському та григоріанському календарях. Один із семи місяців, що налічують 31 день.

 Українська назва місяця пов'язане з буйним цвітінням липи та періодом збору липового меду.  В Україні липень — найтепліший місяць року з частими грозами  та зливами. 



пʼятниця, 31 травня 2024 р.

Червень, шостий місяць року в юліанському та григоріанському календарях. Один із чотирьох місяців, що налічують 30 днів.

  Червень – перший літній місяць, в якому спостерігаються довгі теплі дні. На цей місяць припадає день літнього сонцестояння, коли найдовший день протистоїть найкоротшій ночі, і сонце повертає на зиму, хоча попереду ще так багато літа. Червень пора духмяних трав, коників і розкотистих гроз. Дощ хліба валяє, а сонце піднімає.


понеділок, 1 квітня 2024 р.

Кві́тень - четвертий місяць року в юліанському та григоріанському календарях.

 Квітень  - один із чотирьох місяців, що налічують 30  днів . Назва пояснюється тим, що на цей час розцвітають весняні квіти, квітує земля.  Давньоарамейською квітень звучить як "нісан", що у перекладі означає "місяць чудес". Цьогорічний квітень сповна виправдає свою назву – у ньому знайдеться місце для всього: і приємних несподіванок, і трансформацій, і ілюзій, і таємниць.




 

понеділок, 18 березня 2024 р.

ДЕНЬ ВЕСНЯНОГО РІВНОДЕННЯ 2024

 У 2024 році день весняного рівнодення настає 20 березня, у середу, о 05:07 за київським часом (03:07 за UTC). Також, починаючи з дня весняного рівнодення, зміняться пори року за півкулями: у Південній настане астрономічна осінь, а в Північній - астрономічна весна, яка триватиме до дня літнього сонцестояння. Світловий день із цього моменту почне збільшуватися, а ніч - зменшуватися.




субота, 2 березня 2024 р.

Березень - третій місяць року в юліанському та григоріанському календарях. Один із семи місяців, що налічують 31 день

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, астрономічний початок весни. Як відомо, навесні день збільшується, а ніч скорочується. У 2024 році День весняного рівнодення припадає на 20 березня , коли тривалість дня і тривалість ночі стають рівними.



четвер, 15 лютого 2024 р.

ЛЮТИЙ - другий, найкоротший, місяць року. Він має 28 днів у звичайні роки і 29 - у високосні.

Лютий останній місяць зими. В цьому місяці лютують морози і заметілі, тому його називають лютим. Все довшими стають дні, все частіше голубіє небо. Для лютого місяця характерно все: заметілі, морози, сонце, вітри. Недарма він отримав назву “бокогрій”.



понеділок, 1 січня 2024 р.

Січень – перший місяць року в юліанському, новоюліанському та григоріанському календарях. Один із семи місяців, що налічують 31 день.

 Січень — найхолодніший місяць року зі стійким сніговим покривом на переважній частині України, з частими метеликами, гололедами та туманами. СІЧЕНЬ походить від слова “Січа”. У давнину в цей час починали розчищати ділянки від корчів, щоб навесні їх засіяти. Цей промисел називався січа. До цього перший місяць року мав і інші назви: холодець, просинець, сніговик, тріскун, вогневик, льодовик, щипун, сніжень, лютовій.