Всі астрономічні новини, а також розвиток
Небесні подарунки неба 2025: натисніть ТУТ
Сонячні та місячні затемнення у 2025 році
14 березня: повне місячне затемнення. Воно виявиться ідеальним для спостережень у Північній Америці та на західному узбережжі Південної. А від у Європі, зокрема в Україні, можна буде побачити тільки вхід у півтіньову фазу, ближче до ранку.
29 березня : часте сонячне затемнення. Спостерігати можна на північному сході США та південному сході Канади відразу після сходу Сонця.
7 вересня: місячне затемнення. Кривавий Місяць буде найкраще спостерігатися в країнах Азії, сході Африки та на заході Австралії.
21 вересня: часткове сонячне. Воно буде доступним виключно з Антарктики та Нової Зеландії.
Сонячні та місячні затемнення у 2024 році
24-25 березня: Напівтіньове місячне затемнення.Це явище буде видно мешканцям Європи, Північної та Східної Азії, значної частини Австралії, Африки, Північної та Південної Америки, а також з Тихого океану, Атлантики, Арктики та Антарктиди.
8 квітня : Повне сонячне затемнення.Це вражаюче явище, що на миттєвий час перетворити денний світло на темряву.Спостерігати за цим явищем зможуть мешканці у Північній та Центральній Америці.
17-18 вересня: Часткове місячне затемнення.Це подія буде доступне для спостереження мешканцям Європи, включаючи Україну, а також більшість Азії, Африки, Північної та Південної Америки, Тихого океану, Атлантики, Індійського океану, Арктики та Антарктиди.
2 жовтня: Повне сонячне затемнення.Це подія матиме форму кільцеподібного сонячного затемнення.
Сонячні та місячні затемнення у 2023 році
20 квітня - затемнення Сонця . Найкраще буде спостерігатись у східній частині Індійського океану, а також в Австралії та на островах заходу Тихого океану.
5 травня – місячне затемнення . Наглядати за затемненням можуть європейці, жителі Африки, Азії та Австралії та мешканцям Антарктиди.
14 жовтня – сонячне затемнення.
Усі стадії затемнення зможуть спостерігати жителі Центральної та Південної Америки.
28 жовтня - затемнення Місяця . Буде наглядатися на території всієї частини Євразії, в деяких регіонах Азії, Африки, Австралії та східної Америки.
Сонячні та місячні затемнення у 2022 році
25 жовтня 2022 року - часткове сонячне затемнення, яке буде видно у Європі, Центральній Азії, Близькому Сході, на півночі Африки. Це затемнення буде добре видно по всій території Росії, особливо у Сибіру.
16 травня 2022 року - повне місячне затемнення. Воно буде видно у більшій частині Північної та Південної Америки, а також частково в Африці та Європі.
8 листопада 2022 року – друге повне місячне затемнення пройде через центр тіні Землі. Українці не зможуть побачити його. Подію буде видно у Північній та Південній Америці, над Тихим океаном, в Австралії та в частині Азії.
ЗАТЕМРЕННЯ У 2021 РОЦІ: СОНЯЧНІ ТА МІСЯЧНІ
26 травня – повне місячне затемнення. Його буде видно у Східній Азії, Австралії, Тихому океані, Північній та Південній Америці.
10 червня – кільцеподібне сонячне затемнення. Його максимальну фазу зможуть побачити на території Канади, Гренландії та Росії. Часткове затемнення спостерігатимуть у Північній Америці, Європі та Азії, в тому числі в Україні.
19 листопада – часте місячне затемнення. Його буде видно у Північній та Південній Америці, Східній Азії, Австралії, Тихому океані.
4 грудня – повне сонячне затемнення у районі Антарктиди. Частково його зможуть спостерігати в Антарктиці, Південній Африці та на півдні Атлантики.
коли відбудеться і чого чекати
З 16 по 25 квітня 2020 року вдасться поспостерігати за одним із найдавніших серед спостережуваних зорепадів – Ліридами. Про те, коли відбудеться цей метеорний потік і про його особливості, розкажуть Українські новини. Натисніть ТУТ
ЗАТЕМНЕННЯ у 2020 РОЦІ: СОНЯЧНІ І МІСЯЧНІ
Дати сонячних затемнень у 2020 році:
21 червня – затемнення кільцеподібного типу. Довжина пікової фази складає 38 секунд. Побачити явище зможуть мешканці південних широт. Місяць буде знаходитися біля Раку. Серединне стане 36-м на 137-му Саросі. Завдяки тому, що площа Місяця менша за площу Сонця, можна буде побачити чорне коло, оточене вогненним кільцем;
14 грудня — очікується повне затемнення, коли Місяць повністю перекриє Сонце. Тривалість піка складає 2 хвилини та 10 секунд. Це буде 23 екліпси у 142 Саросі. Місяць біля знаку Стрілець. Час піку – 16 годин та 14 хвилин. Його зможуть спостерігати жителі Африки, Аргентині та Чилі.
Дати місячних затемнень у 2020 році
10 січня Місяць буде знаходитися біля Раку. Час настання екліпсу – 22 години 21 хвилина. Його буде висвітлювати півтінь знизу. Побачити зможуть жителі Росії, Азії, Африки, Європи;
5 червня очікується затемнення у 22 години та 12 хвилин за київським часом, яке можна побачити на південному заході Росії, а також на території Азії, Австралії, Європи. Місяць у Стрільці;
5 липня Місяць біля знаку Козерога. Вранці, 7 годин і 44 хвилини, жителі Південноамериканського та Північноамериканського континентів побачити півтінь Землі, що падає згори; 30 листопада о 12 годині 30 хвилин, півтінь від Землі падатиме зверху. Місяць біля знаку Близнюки.
Сонячні та місячні затемнення на 2019 рік
Коли будуть Сонячні затемнення.
Дата
|
Тип
|
Година (UTC)*
|
Де буде видно?
|
11 лютого 2017
|
Напівтіньове місячне затемнення
|
00:45:03
|
Африка, Європа, Південна Америка, Азія, Північна Америка і частина Антарктиди
|
26 лютого 2017
|
Кільцеподібне сонячне затемнення
|
14:54:33
|
Антарктида, південна половина Південної Америки та південна частина Африки
|
7 серпня 2017
|
Часткове місячне затемнення
|
18:21:38
|
Антарктида, Африка, Азія, Австралія, Європа та схід Південної Америки
|
21 серпня 2017
|
Повне сонячне затемнення
|
18:26:40
|
Північна Америка, Південна Америка, північно-західна Африка, Західна Європа та Східна Азія
|
У січні очікується перигей і потік Квандрантіді
Місячні та сонячні затемнення у 2016 році
1 вересня 2016 року о 13:06:53 - Сонячне затемнення (кільцеподібне) біля знаку Діві;
16 вересня 2016 в 22:54:22 - Місячне затемнення (напівтіньове) біля знаку Риб .
Це варто побачити:
головні астрономічні події 2016
2016 рік багатий на астрономічні заходи, які просто не можна пропустити: парад планет, наближення Юпітера до Землі, повне сонячне затемнення, зорепад Персеїди та багато іншого...
http://www.ukrinform. ua /rubric-technology/1943974-tse-varto-pobachiti-golovni-astronomichni-podiji-2016-roku.html
Немає коментарів:
Дописати коментар