Новини астрономії

Подивитись на зорі!
Подивитись, подивитись на
небеса! Подивіться на цих
вогняних мешканців неба!
Жерард Менлі Хопкінс. "Зоряна ніч"

Всі астрономічні новини, а також розвиток
астрономічного освіти в Україні на сайті Science In UA

Сонячні та місячні затемнення у 2024 році

24-25 березня: Напівтіньове місячне затемнення. Це явище буде видно мешканцям Європи, Північної та Східної Азії, значної частини Австралії, Африки, Північної та Південної Америки, а також з Тихого океану, Атлантики, Арктики та Антарктиди.

8 квітня : Повне сонячне затемнення. Це вражаюче явище, що на миттєвий час перетворити денний світло на темряву. Спостерігати за цим явищем зможуть мешканці у Північній та Центральній Америці.

17-18 вересня: Часткове місячне затемнення. Це подія буде доступне для спостереження мешканцям Європи, включаючи Україну, а також більшість Азії, Африки, Північної та Південної Америки, Тихого океану, Атлантики, Індійського океану, Арктики та Антарктиди.

2 жовтня: Повне сонячне затемнення. Це подія матиме форму кільцеподібного сонячного затемнення. Проте спостерігати його можна буде лише з південних регіонів Аргентини та Чилі, а також з острова Пасхи біля південно-східної частини Тихого океану.


Сонячні та місячні затемнення у 2023 році

20 квітня  - затемнення Сонця . Найкраще буде спостерігатись у східній частині Індійського океану, а також в Австралії та на островах заходу Тихого океану.

5 травня  - місячне затемнення . Наглядати за затемненням можуть європейці, жителі Африки, Азії та Австралії та мешканцям Антарктиди.

14 жовтня  – сонячне затемнення. Усі стадії затемнення зможуть спостерігати жителі Центральної та Південної Америки.

28 жовтня  - затемнення Місяця . Наглядатиметься на території всієї частини Євразії, в деяких регіонах Азії, Африки, Австралії та східної Америки.

Сонячні та місячні затемнення у 2022 році

30 квітня 2022 року  настане неповне сонячне затемнення. В Україні його не буде видно. Це затемнення зможуть спостерігати жителі Південної Америки, південно-східної акваторії Тихого океану. 
25 жовтня 2022 року  - часткове сонячне затемнення, яке буде видно у Європі, Центральній Азії, Близькому Сході, на півночі Африки. Це затемнення буде добре видно по всій території Росії, особливо у Сибіру.
16 травня 2022 року  - повне місячне затемнення. Воно буде видно у більшій частині Північної та Південної Америки, а також частково в Африці та Європі.
8 листопада 2022 року  – друге повне місячне затемнення пройде через центр тіні Землі. Українці не зможуть побачити його. Подію буде видно у Північній та Південній Америці, над Тихим океаном, в Австралії та в частині Азії.

ЗАТЕМРЕННЯ У 2021 РОЦІ: СОНЯЧНІ ТА МІСЯЧНІ

У 2021 році жителі різних куточків Землі зможуть спостерігати два сонячні та два місячні затемнення. Так, затемнення можна буде спостерігати в таких місцях:

26 травня – повне місячне затемнення. Його буде видно у Східній Азії, Австралії, Тихому океані, Північній та Південній Америці.

10 червня – кільцеподібне сонячне затемнення. Його максимальну фазу зможуть побачити на території Канади, Гренландії та Росії. Часткове затемнення спостерігатимуть у Північній Америці, Європі та Азії, в тому числі в Україні.

19 листопада – часте місячне затемнення. Його буде видно у Північній та Південній Америці, Східній Азії, Австралії, Тихому океані.

4 грудня – повне сонячне затемнення у районі Антарктиди. Частково його зможуть спостерігати в Антарктиці, Південній Африці та на півдні Атлантики.

Небесні подарунки неба:
зоряний дощ, злиття планет і повне затемнення
Грудень 2020 року приготував одразу кілька вражаючих нічних вистав, які можна спостерігати прямо з дому, без телескопів та іншого дорогого обладнання.

Квітневий зорепад Ліріди:
коли відбудеться і чого чекати

З 16 по 25 квітня 2020 року вдасться поспостерігати за одним із найдавніших серед спостережуваних зорепадів – Ліридами. Про те, коли відбудеться цей метеорний потік і про його особливості,  розкажуть  Українські новини. Натисніть ТУТ

                          ЗАТЕМНЕННЯ у 2020 РОЦІ: СОНЯЧНІ І МІСЯЧНІ          

                            Дати сонячних затемнень у 2020 році:

21 червня  – затемнення кільцеподібного типу. Довжина пікової фази складає 38 секунд. Побачити явище зможуть мешканці південних широт. Місяць буде знаходитися біля Раку. Серединне стане 36-м на 137-му Саросі. Завдяки тому, що площа Місяця менша за площу Сонця, можна буде побачити чорне коло, оточене вогненним кільцем;
14 грудняочікується повне затемнення, коли Місяць повністю перекриє Сонце. Тривалість піка складає 2 хвилини та 10 секунд. Це буде 23 екліпси у 142 Саросі. Місяць біля знаку Стрілець. Час піку – 16 годин та 14 хвилин. Його зможуть спостерігати жителі Африки, Аргентині та Чилі.
Дати місячних затемнень у 2020 році
10 січня Місяць буде знаходитися біля Раку. Час настання екліпсу – 22 години 21 хвилина. Його буде висвітлювати півтінь знизу. Побачити зможуть жителі Росії, Азії, Африки, Європи; 
5 червня очікується затемнення у 22 години та 12 хвилин за київським часом, яке можна побачити на південному заході Росії, а також на території Азії, Австралії, Європи. Місяць у Стрільці; 
5 липня Місяць біля знаку Козерога. Вранці, 7 годин і 44 хвилини, жителі Південноамериканського та Північноамериканського континентів побачити півтінь Землі, що падає згори; 
30 листопада о 12 годині 30 хвилин, півтінь від Землі падатиме зверху. Місяць біля знаку Близнюки. 

Сонячні та  місячні  затемнення  на 2019 рік

Коли будуть Сонячні затемнення
6 січня . Це Приватне Сонячне затемнення досягне максимальної фази о 4:42 за Київською годиною. Пройде воно на території північно-сходу Азії, півночі Тихого океану, півдня Східного Сибіру, ​​Далекого Сходу, Камчатки, Курильських островів та Сахаліну.  2 липня . Сонячне затемнення досягне свого апогею о 22:24 за Московською годиною на території півдня Тихого океану, а також у Чилі та Аргентині 26 грудня . Кільцеве Сонячне затемнення досягне своєї максимальної фази о 8:18 за Московською годиною. Його зможуть спостерігати у Саудівській Аравії, Індії, Суматрі, Калімантані, Забайкаллі та Примор'ї.                                                                       Коли Місячне затемнення                                           21 січня . На цей раз це вже буде Повне Місячне затемнення, подивитись яке можна о 8:13 за Київським часом. Насолодитися цією подією зможуть жителі таких територій як: центральна частина Тихого океану, Північна та Південна Америка, Європа, Африка та Європейська частина Росії.  17 липня . Приватне Місячне затемнення відбудеться о 0:31 за Московським часом на знак зодіаку Козеріг. Побачити його зможуть жителі Південної Америки, Європи, Африки, Азії, Австралії та Росії (за винятком Чукотки, Камчатки та Далекосхідного узбережжя).
 Сонячні та місячні  затемнення  на 2018 рік
.
Перше затемнення у році випадає 31 січня. Це буде повне місячне затемнення. Спостерігатимуть за ним в Азії, Австралії, Тихому океані.                                               
Наступне повне місячне затемнення відбудеться 27 липня , українці побачити. Його буде видно також у Південній Америці, Африці, Австралії . Чим особливе це затемнення?  Місяць зайде у півтінь о 19.14 за київською годиною. А вийде із півтіні вже наступного дня – 28 липня о 2.28. Тривалість перебування Місяця саме в тіні коротша і становить 1 годину 42 хвилини та 57 секунд. Загалом тривалість цього затемнення буде максимальною у столітті.
15 лютого часте сонячне затемнення буде видно на Антарктиді, біля південної частини Південної Америки.
Ще одне відбудеться 13 липня , і його знову спостерігатимуть лише у Південній півкулі - південній частині Австралії, Антарктиді.
       Останнє у році затемнення - часте солнечне - буде спостерігатися 11 серпня біля Північної півкулі. Побачити це явище на півночі Європи та Азії.

 Сонячні та місячні  затемнення  на 2017 рік
https://www.sajvo.in.ua/2015/03/zatemnennja.html

Дата
Тип
Година (UTC)*
Де буде видно?
11 лютого 2017
Напівтіньове місячне затемнення
00:45:03
Африка, Європа, Південна Америка, Азія, Північна Америка і частина Антарктиди
26 лютого 2017
Кільцеподібне сонячне затемнення
14:54:33
Антарктида, південна половина Південної Америки та південна частина Африки
7 серпня 2017
Часткове місячне затемнення
18:21:38
Антарктида, Африка, Азія, Австралія, Європа та схід Південної Америки
21 серпня 2017
Повне сонячне затемнення
18:26:40
Північна Америка, Південна Америка, північно-західна Африка, Західна Європа та Східна Азія

У січні очікується перигей і потік Квандрантіді

Місячні та сонячні затемнення у 2016 році

У 2016 році відбудеться 4 затемнення – 2 місячні та 2 сонячні. Першу пару затемнень можна буде спостерігати у березня, а другу у вересні. Відповідно до думки астрологів затемнення Місяця та Сонця справляють сильне вплив на здоров'я, емоції та самопочуття людини. 
9 березня 2016 в 5:57:10 - Сонячне затемнення (повне) біля знаку Риб;
23 березня 2016 о 15:47:11 - Місячне затемнення (напівтіньове) біля знаку Терезів;
1 вересня 2016 року о 13:06:53 - Сонячне затемнення (кільцеподібне) біля знаку Діві;
16 вересня 2016 в 22:54:22 - Місячне затемнення (напівтіньове) біля знаку Риб
.

Це варто побачити: 
головні астрономічні події 2016
2016 рік багатий на астрономічні заходи, які просто не можна пропустити: парад планет, наближення Юпітера до Землі, повне сонячне затемнення, зорепад Персеїди та багато іншого...
http://www.ukrinform. ua /rubric-technology/1943974-tse-varto-pobachiti-golovni-astronomichni-podiji-2016-roku.html

10 небесних явищ, які варто побачити у 2015 році
У цьому році відбудеться чотири затемнення, два з'єднання планет, а також безліч метеоритних дощів. Читати далі...
Сонячне затемнення з літака

Космос ніколи не перестане дивувати нас своїми неймовірними фарбами, переливами кольорів та яскравістю фарб.
 


Немає коментарів:

Дописати коментар